Sesja ślubna w plenerze.

 

 

Zdjęcia ślubne w plenerze – czy można je zrobić romantycznie, może kreatywnie a może popróbować całkiem szalonych pomysłów.

Ślub to wyjątkowa uroczystość, dla Młodej Pary dla jej rodziny i przyjaciół. Z pewnością trzeba wykonać dobrze reportaż z błogosławieństwa w domu, cały przebieg uroczystości kościelnej/ lub USC. Oczywiście zabawa na Sali Weselnej to możliwość popisania się przez fotografa-reportera (reportaż ślubny) .Trzeba obserwować salę i chwytać te momenty, które budują atmosferę niezwykłej zabawy i wyjątkowej chwili.

Zdjęcia w plenerze.

Z mojego doświadczenia wynika,że sesja plenerowa to możliwość zrobienia spontanicznych, oryginalnych i niepowtarzalnych ujęć. Fotograf musi mieć spore doświadczenie/ szukajcie kogoś sprawdzonego – z konkretnym dorobkiem/. Z reguły Młodzi chcą wykonać sesję plenerową w innym dniu. Jest to dobra idea bo stres i ogólne napięcie nie sprzyja luźnej i twórczej akcji.

Często Młodzi mnie pytają gdzie zrobimy sesję plenerową?

Warto wiedzieć, że wybór miejsca to zadanie dla Młodych. Oni muszą utożsamiać się wybraną lokalizacją, przygotować rekwizyty, opłacić wejściówki do obiektu/ np. skansenu czy lokalu z pięknym otoczeniem i wnętrzami/.

Fotograf musi skupić się na logistyce i sprzęcie. Musi omówić z Młodymi ich wybór, zgrać dojazd do miejsca pleneru ze światłem zastanym – oczywiście fotograf może zasugerować własne sprawdzone miejsce na plener.

Zawsze dogrywam kwestię właściwego światła w terenie- wiem wtedy, że o godzinie 9.0 w danym parku nad jeziorkiem jest idealne boczne oświetlenie lub o godzinie 17.0 słońce się kładzie na horyzoncie i uzuskujemy delikatne, rozproszone oświetlenie.

W następnym wpisie omówię rodzaje plenerów/ na koniach, nad wodą i w wodzie, plener miejski, plener z gadżetami, plener ekstremalny na gokartach/ skuterach wodnych, na dachu wieżowca/.

Czekam na Wasze sugestie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *