Kamerzysta czy fotograf- oto jest pytanie?

Ślub jest bardzo istotnym i emocjonującym wydarzeń naszego życia, dlatego obecność fotografa i kamerzysty jest ważnym wyborem w przygotowaniach ślubnych. Utrwalone na długi czas wspomnienia, do których w każdej chwili można wrócić i przeżyć je ponownie.

Wyjątkowy fotograf doświadczonym okiem porafi uchwycić niepowtarzalne chwile i sytuacje.

Ważne jest aby wybrany fotograf był profesjonalistą ale kreatywnym. Dlatego już na samym początku powinnyśmy przejrzeć oferty kilku fotografów, a szczególnie ich porfolia. Wybierajmy profesjonalistów, ,którzy podchodzą z pasją do pracy i fotografię traktują jako przyjemność a nie tylko jako sposób zarobkowania. Fotografia ślubna moim zdaniem jest niezbędna, gdyż to obrazy utrwalone na pendraiwie będą nam przywracać wspomnienia przez długie lata. Kamerzysta jest drugim ważnym elementem, który utrwala ruchomy obraz, co jest istotne, bo wiele dynamicznych, emocjonujących sekwencji nie da się opowiedzieć fotografiami. Zawsze w takich sytuacjach powstaje dylemat czy to da się połączyć.

Moim zdaniem jak mamy odpowiedni budżet to korzystajmy z fotografa ślubnego – fotografa portretowego, bo przecież to jest fotografia portretowa ale ślubna i kamerzysty.

Oczywiście koszty rosną często dwukrotnie. Film czasami za długi 60-80 minut to męka oglądania. Obserwuje że Młodzi proszą o skrócone wersje filmu do 30-35 minut, bo twierdzą, że rodzinka zaśnie przy dłuższym metrażu. Tutaj też jest trochę racji – oczywiście dużo zależy od montażu materiału filmowego.

Oglądanie filmu wymaga pewnych przygotowań w zaciszu domowym. Oglądanie na szybko na laptopie traci sens i  spłyca samą ideę oglądania ważnych życiowo obrazów. Osobiście doradzam Państwu Młodym zróbmy dobre zdjęcia z najważniejszych momentów, dobrą sesję plenerową z elementami filmu/ opcja fotograficzna/ i złóżmy ciekawy fotoalbum i dynamiczną multimedialną prezentację z muzyką Młodych do 15 minut. To taki  dłuższy teledysk a z pewnością nikt nie zaśnie i oglądający będą  pełni uznania dla dobrej roboty fotografa.

Państwo Młodzi sami musicie musi zadać sobie pytanie dotyczące tego, na czym Wam tak naprawdę zależy. Pytanie czy wybierać jedną firmę foto-wideo nie jest proste. Osobiście sugeruję jednak wybór osoby, która specjalizuje się w fotografii ślubnej/ fotografia  portretowa/ , bo na własnej działalności sprawdziłem, że wynajmowani przez fotografa tzw. współpracownicy to osoby nie zajmujące się na co dzień filmowaniem, a jedynie dorabiające w sobotnie wolne dni. Oznacza to oczywiście często niską jakość usługi w pakiecie dwa w jednym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *