fotooko – Blog podróżniczy

fotoblog podróżniczy

Berlin – ogrody świata

Zwiedzanie Ogrodów Świata – to spore wyzwanie, gdyż w parku znajduje się aż dziesięć ogrodów – chiński, japoński, orientalny, koreański, balijski, angielski, włoski, labirynt, ogród bylinowy oraz chrześcijański. Niezwykła atrakcja z pewnością przypadnie do gustu zarówno dorosłym, jak i dzieciom, które lubią podziwiać piękno natury, a przy okazji dobrze się bawić. Na szczególną uwagę zasługuje labirynt, który dostarcza wielu wrażeń. W samym jego środku znajduje się niewielka wieża widokowa. Duże zainteresowanie wzbudza również ogród chiński. Nie zabrakło w nim sporego jeziora, kamiennego mostku oraz tradycyjnych pawilonów, w których odwiedzający mogą skosztować regionalnych przysmaków, napić się lokalnej herbaty, a nawet wziąć udział w ceremonii jej parzenia. Atrakcją jest także kolejka linowa z jednym przystankiem po drodze, znajdującym się przy platformie widokowej, z której można podziwiać malowniczą panoramę stolicy Niemiec.

Ogród marokański/ orientalny/

Ogród ma układ geometryczny a jego charakter podkreślają egzotyczne rośliny posadzone w donicach. Miejsce to ma pobudzać wszystkie zmysły i zachwycać bogactwem. Relaks zapewniają pięknie zdobione ławki oraz szumiące fontanny.

Piękna sala w stylu mauretańskim.

Ogród Japoński

Założenie nosi nazwę Ogrodu Zmieszanych Wód. Symbolizuje harmonię przenikających się elementów i wyraża tęsknotę za pokojowym współistnieniem ludzi różnych kultur. Ogród usytuowany jest na urozmaiconym terenie co dodaje mu uroku. Zawiera wszystkie elementy charakterystyczne dla ogrodów japońskich, m.in. kompozycje z głazów, drewnianą bramę wejściową, pawilon herbaciany, strumienie ze żwiru i dekoracje kamienne. 

 

Ogród japoński z charakterystyczną zabudową.
Dominuje woda i charakterystyczny układ roślin i kamieni co symbolizuje tradycyjne podejście do wizji ogrodu.
Kaskady z okrągłych kamieni ułożone zgodnie z biegiem sztucznej rzeki wyglądają bardzo naturalnie.

Ogród Chiński

Zwany Ogrodem Odzyskanego Księżyca jest największym w Europie założeniem w stylu chińskim. Zajmuje powierzchnię aż 2,7 ha i jest uważany za najbardziej efektowny. Ogród zaprojektowano w Pekińskim Instytucie Klasycznej Sztuki Ogrodowej. Elementy do budowy ogrodu przywieziono z Chin a wykonawcami byli wykwalifikowani chińscy robotnicy i architekci. W ogrodzie znajduje się świetnie stylizowana architektura – barwne pawilony z charakterystycznie zagiętymi dachami. Chińska sztuka ogrodowa ma dużo wspólnego z japońską.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2024 fotooko – Blog podróżniczy

Theme by Anders Norén